GİZLİLİK POLİTİKASI
 
 
 

GİZLİLİK POLİTİKASI

Son Güncelleme 16.05.2018
 

Amaç

Er-Tur olarak gizlilik konusunu ciddiye alıyoruz ve sizlerin de Kişisel Bilgileri (birey olarak kimliğinizi tanımlayan bilgiler) nasıl topladığımız, kullandığımız ve açıkladığımız hakkında bilgi sahibi olmanızı istiyoruz. İşbu Er-Tur Web Sitesi Gizlilik Politikası ("Gizlilik Politikası") üzerinden toplayabileceğimiz Kişisel Bilgiler ile bağlantılı uygulamalarımızı açıklamaktadır. İşbu Gizlilik Politikası, bilgilerin Site dışında herhangi bir yolla toplanmasını, kullanılmasını veya açıklanmasını ele almamaktadır.

İşbu Gizlilik Politikası, ziyaretçi veya Er-Tur bünyesinde sunulan ürünlerin tüketicisi olarak sizden alabileceğimiz Kişisel Bilgiler için geçerli değildir.

Bize Kişisel Bilgilerinizi sağlayarak ve bu Sitenin sunduğu hizmetleri kullanarak, işbu Gizlilik Politikasının şartlarını ve koşullarını kabul etmiş ve aşağıdaki bilgilerin edinilmesine ve/veya kullanılmasına onay vermiş olursunuz:

a. Kişisel Bilgiler
b. IP bilgileri ve konum verileri.

İşbu Gizlilik Politikasını değiştirme hakkimizi saklı tutarız. İşbu Gizlilik Politikasının en son ne zaman revize edildiğini, bu sayfanın en üst kısmında yer alan "SON GÜNCELLEME" başlığına bakarak öğrenebilirsiniz. Gizlilik Politikamızda yapılacak olası değişiklikler, revize edilmiş Gizlilik Politikasının Site üzerinde yayınlanmasıyla birlikte geçerlilik kazanır. Bu değişikliklerin ardından Site kullanımı, o tarihte yürürlükte olan revize edilmiş Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Ne Tür Bilgiler Topluyoruz?

Er-Tur ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar, Siteyi kullandığınız esnada çeşitli aşamalarda sizden bilgi toplayabilir ve bu bilgileri isleyebilir.
Bize sağladığınız bilgiler 
Kişisel Bilgiler, birey olarak kimliğinizi tanımlayan bilgilerdir. Topladığımız bilgiler arasında; isim, posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi bilgilerini sayabiliriz.
Bizim ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların hakkınızda edinebileceğimiz/edinebilecekleri bilgiler.
Konum Verileri, Siteyi kullandığınızda, coğrafi konumunuzla ilgili bilgiler elde edebiliriz. Gerektiği zaman konuma dayalı ürünler ve hizmetler sağlamak amacıyla konum verilerinizi kullanabiliriz; bu bilgileri saklamayacak veya üçüncü taraflarla paylaşmayacağız.
Teknik Bilgiler Bu bilgiler, IP Adresiniz, oturum açma bilgileriniz, tarayıcı türü ve sürümü, saat dilimi ayarları, tarayıcı plug-in türleri ve sürümleri, işletim sistemi ve platformunu içerebilir.
Kişisel Olmayan Bilgiler Siteye gelen veya Siteden çıkan tam bir örnek Kaynak Konumlayıcılar (URL) (tarih ve saat dahil); görüntülediğiniz veya aradığınız ürünler; sayfa yanıt süreleri, indirme hataları, belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri (kaydırma, tıklama ve üzerinde bekleme gibi) ve sayfadan ayrılmak için kullanılan yöntemler de dahil olmak üzere Siteyi kulla niminiz ile ilgili birleştirilmiş bilgilerdir.

Sizden Toplanan Bilgileri Nasıl Kullanır?

Sizden toplanan bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullanabiliriz:

  • Taleplerinizi yerine getirmek için (örneğin, haberleri ve güncelleme bilgilerini göndermek ve sorularınızı cevaplamak için).
  • Geribildirim almak için (örneğin, anket vasıtasıyla).
  • Size Site ile ilgili önemli bilgileri, şartlarımız, koşullarımız ve politikalarımızdaki değişiklikleri ve/veya diğer idari bilgileri göndermek için.
  • Sizin veya yasaların izin verdiğiniz/verdiği durumlarda, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz, özel tekliflerimiz ve promosyonlarımız hakkında ve sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz herhangi başka pazarlama materyalleri hakkında sizi e-posta yoluyla bilgilendirmek için.
  • Çekilişlere, yarışmalara ve benzeri promosyonlara (birlikte, "Promosyonlar" olarak anılacaktır) katılmanızı sağlamak için. Katıldığınız her bir Promosyonun kurallarını dikkatlice incelemelisiniz; bu kurallar Kişisel Bilgileri kullanımımız ile ilgili önemli ek bilgiler içerebilir. Kişisel Bilgilerinizin kullanımına ilişkin kuralların şartları ve koşulları işbu Gizlilik Politikası ile çeliştiğinde, bu kuralların şartları ve koşulları geçerlidir.
  • Veri analizleri, denetimler, yeni ürünlerin geliştirilmesi, web sitemizin iyileştirilmesi, hizmetlerimizin iyileştirilmesi, kullanım trendlerinin belirlenmesi ve tanıtım kampanyalarımızın verimliliğinin belirlenmesi gibi kurum içi iş amaçlarımız için.

Kişisel Olmayan Bilgiler; Kişisel Olmayan Bilgiler kimliğinizi tanımlamadığından, bu bilgileri herhangi bir amaçla kullanabiliriz. Ayrıca, kimliğinizi açığa çıkarmayan Kişisel Olmayan Bilgileri, herhangi bir amaçla ortaklarımız ve diğer üçüncü taraflarla paylaşma hakkimizi saklı tutarız. Bazı durumlarda, Kişisel Olmayan Bilgileri Kişisel Bilgiler ile birleştirebiliriz (adinizi coğrafi konumunuzla birleştirmek gibi). Kişisel Olmayan Bilgileri Kişisel Bilgiler ile birleştirirsek, birleştirilmiş bilgi bu biçimde kullanıldığı sürece tarafımızdan buradaki tanımıyla Kişisel Bilgi olarak değerlendirilecektir. 

Kişisel Bilgilerin Açıklanması

Kişisel Bilgileri aşağıdaki şekillerde açıklayabiliriz:

  • Sitemizin geliştirilmesi ve optimize edilmesinde bize destek veren analitik ve arama motoru sağlayıcılarına; işimiz, varlıklarımız veya stokumuzun tümü veya herhangi bir kısminin yeniden organizasyonu, birleşmesi, satışı, ortak yatırımı, temliki, devri veya başka şekilde tasarrufu halinde bir iştirake veya üçüncü tarafa (herhangi bir iflas veya benzeri işlemlerle bağlantılı olması dahil; ancak bununla sinirli olmamak üzere).
  • Gerekirse: (a) ikamet ettiğiniz ülke dışındaki yasalar da dahil olmak üzere geçerli yasalar kapsamında; (b) hukuki işlemlere uymak için; (c) ikamet ettiğiniz ülke dışındaki kamu ve devlet otoriteleri de dahil olmak üzere kamu ve devlet otoritelerinden gelen taleplere cevap vermek için; (d) şartlarımız ve koşullarımızı uygulamak için; (e) operasyonlarımızı veya iştiraklerimizin operasyonlarını korumak için; (f) haklarımız, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya mülkiyetimizi ve/veya iştiraklerimizin, sizin veya başkalarının haklarını, gizliliğini, güvenliğini veya mülkiyetini korumak için ve (g) maruz kalabileceğimiz zararları sınırlandırabilmek veya bunlara yönelik tazminat arayabilmek için.

Kişisel Bilgileri paylaşabileceğimiz üçüncü taraflar ve iştiraklerden bazılarının Avrupa Ekonomi Bölgesi dışındaki, verilerin korunması açısından Avrupa Veri koruma mevzuatında tesis edilmiş olana eşdeğer olmayan bir koruma seviyesi sunan ülkelerde bulunabileceğini lütfen dikkate alin. Kişisel Bilgilerinizin güvenli bir biçimde ve işbu Gizlilik Politikası uyarınca muamele görmesini sağlamak için gerekli adımları makul seviyede atacağız.  

Üçüncü Taraf Siteleri

İşbu Gizlilik Politikası, Sitede bağlantı verilen diğer bir siteyi işleten üçüncü taraf da dahil ancak; bununla sinirli olmamak üzere, üçüncü tarafların gizlilik, bilgi veya diğer uygulamalarını ele almamaktadır ve bu hususlardan sorumlu değiliz. Site üzerinde bir bağlantıya yer verilmesi, bağlantı verilen sitenin tarafımızca onaylandığı anlamına gelmez.

Vazgeçme

Fikrinizi değiştirir ve artık sürekli olarak pazarlamayla ilgili e-postalar almak istemezseniz veya sizinle ilgili Kişisel Bilgileri sürekli olarak iştiraklerimizle onların pazarlama amaçlarına dönük olarak paylaşmamamızı tercih ederseniz, pazarlamayla ilgili e-postalar almaktan veya bu paylaşımlardan, bu hususta sağlanan aracı kullanarak vazgeçebilirsiniz.

Talebinizi mümkün olduğunca erken yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Yukarıda açıklandığı şekilde vazgeçmeniz halinde, Kişisel Bilgilerinizi hâlihazırda paylaşmış olduğumuz iştiraklerimizin (diğer bir deyişle, vazgeçme talebinizi uygulamaya koyduğumuz tarihte Kişisel Bilgilerinizi zaten vermiş olduğumuz iştirakler) veri tabanlarından çıkaramayacağımızı lütfen unutmayın.

Saklama Süresi

Yasaların daha uzun bir saklama süresi talep etmediği veya böyle bir izin vermediği takdirde, Kişisel Bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmek doğrultusunda gerekli olan süre boyunca saklayacağız.

Yargı Alanı ve Sınır Ötesi Hususları

Sitenin veya herhangi bir bölümünün belirli bir yargı alanında kullanıma uygun veya müsait olduğuna dair beyan veya taahhütte bulunmayız. Siteye erişmeyi tercih edenler bunu kendi iradeleriyle ve olası riskleri üstlenerek yaparlar ve tüm yerel yasalar, kurallar ve düzenlemelere uymaktan sorumludurlar. Sitenin kullanılabilirliğini herhangi bir zamanda ve kendi takdirimize bağlı olarak kendi tercih ettiğimiz bir kişiye, coğrafi bölgeye veya yargı alanına tamamen veya kısmen sınırlayabiliriz. Siteyi kullanarak ve Kişisel Bilgilerinizi paylaşarak, Kişisel Bilgilerin ikamet ettiğiniz ülkeden farklı seviyede veri güvenliği sağlayabilecek ülkelere aktarılmasına onay vermiş olursunuz.

İletişim

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa lütfen info@er-tur.com adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.
PRIVACY NOTICE

Last Updated 16.05.2018

Purpose

As Er-Tur, we take privacy seriously and we want you to have information about how we collect, use and disclose Personal Information (information that identifies you as an individual). We disclose our practices related to Personal Information that we collect through the İşbuor-Tur Web Site Privacy Policy ("Privacy Policy"). This Privacy Policy does not cover the collection, use or disclosure of information in any way outside the Site.

This Privilege Privacy Policy does not apply to Personal Information we may receive from you as a consumer of visitors or Er-Tur products.

By providing us with your Personal Information and using the services provided by this Site, you agree to accept the terms and conditions of this Privacy Policy and to obtain and / or use the following information:

a. Personal Information
b. IP information and location data;

We reserve the right to change this Privilege Privacy Policy. You can learn when the Pervious Privacy Policy was last revised by looking at the heading "LAST UPDATE" at the top of this page. Any changes that may be made to our Privacy Policy will take effect upon publication of the revised Privacy Policy on the Site. Use of the Site following these amendments means that you accept the revised Privacy Policy in force at that time.

What personal data is processed and how is this personal data collected?

Er-Tur and third-party service providers may collect and process information from you at various stages during your use of the Site.
Information you provide us;
Personal Information is information that identifies your identity as an individual. Among the information we gather; name, mailing address, telephone number, e-mail address information. Information that we and / or third party service providers may or may not receive.
Location Data When you use the Site, we may obtain information about your geographic location. We can use your location data to provide location-based products and services when needed; we will not keep this information or share it with third parties.
Technical Information This information may include your IP Address, login information, browser type and version, time zone settings, browser plug-in types and versions, operating system and platform.
Non-Personal Information A complete example of Source Locator (URL) (including date and time) coming or coming from the Site; products you display or search; page response times, download errors, length of visits to specific pages, page interaction information (such as scrolling, clicking and pending), and methods used to leave pages.

What is the Personal Data used for and what is the legal basis for processing?

We may use the information collected from you for the following purposes:
• To fulfill your requests (for example, to send news and update information and answer your questions).
• To receive feedback (for example, through a survey).
• To send you important information about our Site, our terms and conditions, and any changes in our policies and / or other administrative information.
• To notify you by email about your products and services, our special offers and promotions, and any other marketing materials we think you may be interested in when you or the law allow or allow them.
• To ensure that you participate in the draws, competitions and similar promotions (together, referred to as "Promotions"). You should carefully review the rules of each Promotion you participate; these guidelines may contain important additional information about our use of Personal Information. If the terms and conditions of the use of your Personal Information conflict with this Privacy Policy, the terms and conditions of these Terms and Conditions apply.
• For our internal business purposes, such as data analysis, audits, development of new products, improving our website, improving our services, determining usage trends and determining the efficiency of our promotional campaigns.

Non-Personal Information; Since we do not identify your Non-Personal Information, we may use this information for any purpose. We also reserve the right to share Non-Personal Information, which does not expose your identity, with our partners and other third parties for any purpose. In some cases, we may combine Non-Personal Information with Personal Information (such as combining your name with your geographic location). By combining Non-Personal Information with Personal Information, we will treat it as Personal Information as long as the unified information is used in this manner.

Who is the personal data shared with

We can disclose Personal Information in the following forms:
• To analytics and search engine providers who support us with the development and optimization of our site; (including, but not limited to, any bankruptcy or similar action) in connection with the reorganization, merger, sale, co-investment, assignment, transfer or otherwise, of any or all of our business, assets or stock.
• If necessary: (a) under applicable law, including any laws outside your country of residence; (b) to comply with legal proceedings; (c) to respond to requests from public and state authorities, including public and state authorities outside your country of residence; (d) to apply our terms and conditions; (e) to protect our operations or operations of our affiliates; (f) to protect the rights, confidentiality, security or ownership of our rights, our privacy, our security or our property and / or our affiliates, you or others, and (g) to limit or seek compensation for any damages we may incur.

Please note that third parties and subsidiaries that we may share Personal Information may be located in countries outside the European Economic Area that offer a level of protection that is not equivalent to that established in European Data Protection legislation for the protection of data. We will take reasonable steps to ensure that your Personal Information is processed safely and in accordance with this Privacy Policy.

Data Security and Integrity

This Privacy Policy, including the third party that operates another site linked to the Site, we are not responsible for, and are not responsible for, the privacy, information, or other practices of third parties. The inclusion of a link on the Site does not imply endorsement by us of the linked site.

Data Waiver

If you change your mind and you no longer want to receive regular marketing emails, or if you prefer not to share your Personal Information with our affiliates permanently for their marketing purposes, you can opt out of receiving marketing emails or using these provided tools.

We will do our best to make your request as soon as possible. Please note that in the event that you give up as described above, we will not be able to remove from our databases any of our affiliates that we already share your Personal Information (in other words, those to whom we have already given up your Personal Information at the time we put your withdrawal request into effect).

Data Retention

Er-Tur retains personal data for as long as necessary to fulfil the purposes it was collected for including for the purposes of satisfying any legal, accounting or reporting requirements.

The default retention period for a PNR is 5 years from when it becomes inactive. PNRs are active as long as a segment in the PNR is active (the related service is still pending). After the completion of the last segment of the PNR the PNR is archived and access to the PNR is restricted. After a period of 5 years the PNRs are deleted.

Legal rights

We make no representation or commitment that the Site or any part thereof is appropriate or available for use in a particular jurisdiction. Those who prefer to access the site do so by taking their own risks and taking the possible risks and are responsible for complying with all local laws, rules and regulations. We may limit the availability of the Site to any person, geographical region or jurisdiction of our choice at any time and in its sole discretion, in whole or in part. By using the Site and sharing your Personal Information, you consent to the transfer of Personal Information to countries that may provide data security at a different level than your country of residence.

Contact

If you have any problems with this Privacy Policy, please contact us via email at info@er-tur.com

 
 
     
   
Tur Planlayıcı
TUR PLANLAYICI
İstediğiniz Seyahat Türü:
Başlangıç Tarihi:
Bitiş Tarihi:
TAKVİM
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
45678910
 
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? HEDİYE KART BAŞVURUSU Rezervasyon Yap
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
İletişim Numaranız
Katılmak İstediğiniz Tur Hediye Edilecek Tur
Kişi Sayısı
Sizi Nezaman Arayalım
Doğrulama Kodu
 
 
 
GÖNDER
 
HEDİYE KARTI